Paul van Dyk i nowy singiel „White Lies”

paul van dykPaul Van Dyk jest niewątpliwie wyjątkową postacią światowej sceny muzyki elektronicznej.

Nominowany do nagrody Grammy, Paul znajduje się w samej czołówce Dj i producentów na najbardziej prestiżowych listach producentów.

Magazyn Top DJ uznał go po raz kolejny numerem 1 jako najlepszego Dja świata. Paul jest dumny i cieszy się za to uznanie. „Najważniejsza dla mnie jest muzyka. Chciałbym porywać ludzi na krotka chwile. Być ich inspiracja” mówi. Kiedy został ogłoszony jako Trance lub Techno Dj powiedział: „Nie robię żadnej muzyki Trance. Nie lubię gdy muzyka jest dzielona. Gram muzykę elektroniczna. To jest mój język. Język, który jest rozumiany przez wszystkich ludzi na całym świecie”.

Urodzi? si? 16.12.1971 roku w Eisenhuttenstad. Dorastal socjalistycznych wschodnich Niemczech. Jednak żadne bariery nie były w stanie zniszczyć jego zamiłowania do muzyki. Dopiero po upadku muru miał możliwość dalszego rozwoju. Sam Paul tak wspomina to wydarzenie: To było coś wspaniałego, mogliśmy w końcu zobaczyć zachodnia telewizje, usłyszeć zachodnie radio. Nagrywaliśmy swoja muzykę i „poszczaliśmy” ja na naszych imprezach ponieważ we Wschodnich Niemczech nie było czegoś takiego, jak kultura klubowa. Pamiętam, ze w tamtych czasach słuchałem audycji radiowej. Bylem pod ogromnym wrażeniem muzyki grupy „The Smith” oraz „New Order” Niosła ona ze sobą wiele emocji i była naprawdę bardzo mocna.”

W marcu 1991 roku pierwszy raz zagrał w berlińskim klubie TRESOR przed publicznością jako Dj. Z biegiem czasu Paul sam zaczął tworzyć muzykę. W 1992 powstała razem z Cosmic Baby pierwsza produkcja „Perfecy Day”. Kiedy trzymał w rekach swoja pierwsza płytę cieszył się jak dziecko. W 1993 roku wylansował „Love Stimulation”. Rok później pojawił się jego pierwszy album „45 RPM”

Był producentem remiksów znanych artystów takich jak: Inspiral, Carpets, Sven Vath, aż nadszedł rok 1996 kiedy to pojawił się jego drugi album „Seven Ways”. W 1998 roku singiel „For an Angel” stal się światowym hitem: świadczy o tym chociażby to: dwa tygodnie numer 1 na angielskiej i cztery tygodnie numer 1 na niemieckiej liście Dancechart.

W 1999 roku Mixmag wybrał go „Man of the Year”

Od 1992 Paul van Dyk wydal wiele singli, albumów, jedno DVD, muzykę filmowa i niezliczone remiksy dla takich artystów jak Depeche Mode, A-HA, Timo Maas i U2.

W 2004 roku PVD został wyróżniony na amerykańskiej DanceStar Music Award trzy razy jako „Best International Dj”, „Best Event”, „Best Music in a Commercial (Motorola)”. Za ścieżkę dźwiękową do filmu „Zurdo” otrzyma? Meksykańskiego Oskara.

PvD jest Dj’em, Producentem a także człowiekiem który mocno angażuje się w różnorodne światowe projekty. Wspiera fundacje m.in. „Deutsche Kinderhilfe Direckt” a także berlińska fundacje pomocy osoba chorym na AIDS.

Od 2007 posiada własna stacje radiowa „VONYC SESSION” jak również internetowe radio VONYC.com gdzie użytkownicy mogą sobie posłuchać i kupić rozmaite utwory.

W sierpniu 2007 roku pojawiła się piata płyta Paula pt.”In Between” Niespodzianka na tej płycie jest singiel „White Lies” gdzie do współpracy zaprosił Jessice Sutta’e piosenkarkę zespołu Pussycat Dolls. Pojawili si? tez tacy artyści jak David Byrne, Rea Garvey, którzy sprawili ze nowy album PvD przejdzie do historii jako elektroniczna taneczna muzyka.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.