Programy o ludzkich sprawach…

01Można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o showbiznes, to przede wszystkim będą wygrywały tutaj ludzkie dramaty oraz ogólnie ich życie codzienne. Właśnie z tego powodu nie brakuje programów typu warsaw shore, gdzie grupa młodych ludzi ma za zadanie się jedynie bawić, a wszystko to pod okiem kamer i udostępnione do opinii publicznej. U wielu osób sceny, które się tam będą rozgrywały na pewno wywołają coś na wzór zniesmaczenia, jednakże prawda jest taka, iż ta formuła znakomicie się sprzedała i mają wysokie wskaźniki oglądalności, a twórcy już przygotowują drugi sezon. Spójrz teraz w ramówki telewizji, ileż tam jest seriali paradokumentalnych, opieranych na ludzkich historiach, takie jak mogą spotkać każdego dnia. Oczywiście wszystko o jest wyreżyserowane, czasami nawet aktorzy grają sztucznie aż do bólu, a jednak ludzie nadal to oglądają. Dzięki temu można doskonale zobaczyć, w jaki sposób rządzi się showbiznes i niestety nie zawsze można się cieszyć, iż właśnie tak. Inteligentny człowiek nie będzie chciał nawet jakoś szczególnie zagłębiać się w coś takiego, niemniej jednak jest spora grupa takich, którym się to podoba, wręcz podchodzą do tych spraw poważnie.

Kolejny przykład to wiele skandali ze świata showbiznesu, gdzie nie brakuje skandali i kontrowersji w celu wzbudzenia zainteresowania filmami, płytami, które są wydawane. To wszystko w znacznym stopniu na pewno wspomaga promocję i napędza sprzedaż oraz marketing. Czy jednak jest to dobra droga, musisz już samodzielnie to ocenić.

Innym typem programów są programy typu „Sprawa dla reportera” czy „Państwo w państwie”. Te programy rzeczywiście mają na celu pomoc osobom poszkodowanym przez los, inne osoby, czy Państwo. Jednak najbardziej nastawionymi na pomoc i robiącymi to bez nadmiernego rozgłosu są różnego rodzaju fundacje (polecam fundację Mają Przyszłość) i NGO’sy (organizacje pozarządowe).

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.